Сутичка на автозаправці завершилася не лише бійкою та адмінпротоколом, а й кримінальним провадженням. Волинянин нібито порушив ПДР і чинив опір поліцейським. Підозрюваний, однак, шостий рік доводив, що ні в чому не винен. Мовляв, стикнувся зі свавіллям правоохоронців, – пише ІА Волинські новини.
Читайте також: У Луцькому зоопарку дали потомство врятовані з-під Бахмута голуби
Волинянин Віктор Гуменчук запевняв, що у 2018 році на очах доньки та дружини його побили інспектори патрульної поліції.
Нагадаємо, на АЗС «ОККО» в місті Любомль патрульні зупинили водія, а згодом, після словесного конфлікту, побили. Водій дорікнув у порушенні процедури оформлення адмінматеріалів.
Як виявилося, чоловік приїхав на заправку, не встиг зупинитися і вийти з авто, як слідом за ним під’їхали патрульні. Вони начебто побачили, що пасажирка цієї машини сиділа на передньому сидінні та тримала на руках дитину. А це порушення, бо ж дитя під час руху мало би бути в автокріслі. Тож патрульні почали вимагати у водія документи, щоб скласти протокол, ідеться в сюжеті ТРК «Аверс».
Хоч інцидент трапився ще у 2018 році, у кримінальному проваджені проти Віктора Гуменчука розбираються досі. Волинянина звинуватили в опорі та вчиненні насильства стосовно працівників поліції. Любомльський районний суд визнав чоловіка винним, присудив йому штраф і позбавлення волі на півтора року, від чого звільнив у зв’язку з закінченням строків давності.
Віктор Гуменчук із рішенням суду не погодився. За його словами, поліцейські самі призвели до конфлікту.
«У цій справі я зовсім не вважаю себе винним. Я діяв виключно в межах закону. Можливо, я десь і погарячкував, але це було спровоковано незаконними діями поліцейського», – сказав він.
Адвокат Анатолій Цехош додав: обвинувальний вирок необґрунтований хоча б з огляду на те, що перевезення дитини на руках на передньому сидінні – недоведений факт, тому вимога про пред’явлення документів була незаконною.
«Вироком суду встановлено, що під час наближення поліцейського до автомобіля дружина обвинуваченого Христина Гуменчук, яка сидить на передньому пасажирському сидінні, повертається до заднього сидіння, бере звідти малолітню дитину на руки і садить її собі на коліна. Після цього зафіксовано суперечки між поліцейським і Гуменчуком про ПДР, законність дій поліцейського тощо», – розповів адвокат Анатолій Цехош.
Своєю чергою прокурор заявив: якщо в обвинуваченого є підстави думати, що поліцейські його обмовляють, то він міг би звернутися у відповідні органи, щоб їх притягнули до відповідальності.
«Не зафіксовано відеозаписом, що дитина їхала з самого початку на передньому пасажирському сидінні. Це виходить лише з показань самих поліцейських. І в момент, коли транспортний засіб зупинявся, і поліцейський підходив, дитину можна було пересадити до себе, тобто ми не виключаємо таких дій», – сказав прокурор Ігор Смага.
Віктор Гуменчук наголосив: уже не вірить нікому – ні судам, ні поліції.
«На мою думку, суд просто прикриває поліцейських, так само і прокурорів. Прокурор не являвся 16 разів, бо був неготовий до засідання. Я є перевізником і 16 разів не поїхав на роботу, не заробив гроші, не заплатив податки, за рахунок яких утримуються суди й інші державні органи. Натомість коли я один раз не з’явився на судове засідання, бо стояв у черзі, то мене прокурор оштрафував на 6500 гривень», – зазначив він.
Разом з адвокатом Віктор Гуменчук просив у суддів Волинського апеляційного суду виправдувального вироку.
Урешті відповідно до ухвали апеляційного суду з першочергового вироку виключили опір поліцейським. Натомість за статтею про умисне заподіяння побоїв копам чоловіка звільнили від покарання у зв’язку із закінченням термінів давності.
До слова, як повідомив адвокат, поліцейського, з яким у Віктора Гуменчука тоді був конфлікт на заправці, звільнили з правоохоронних органів.
Читайте також наші новини у Facebook