Важливо Волинь Новини

«Норвегія з Україною»,- очільник норвезького парламенту Масуд Гарахкані у розмові з українською делегацією

Цього тижня делегація Верховної Ради України перебуває у робочій поїздці до Норвегії. Це перший візит народних депутатів до Королівства Норвегія за час повномасштабної війни. Про підсумок третього дня поїздки написала народна депутатка від Волині Ірина Констанкевич.

Читайте також: Знай наших: горохівчанка перемогла у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі сценічних та карнавальних паперових костюмів

«Робочий тиждень у Норвегії дуже плідний на зустрічі та предметні розмови. Зокрема, із Президентом Стортингу Масудом Гарахкані, парламентським омбудсменом пані Ханне Гарлем, державним секретарем пані Енн Марі Аанеруд, Міністерством закордонних справ, Міноборони та іншими. Міжпарламентський діалог триває»,- зазначила Ірина Констанкевич.

Окрім того, як член постійної делегації України в ПАРЄ нардепка повідомила про те, що асамблея ухвалила резолюцію щодо «підтримки перемоги України» і визнання Голодомору актом геноциду. До слова, норвезький Стортинг досі не визнав Голодомор геноцидом українського народу. У розмові з Президентом Стортингу Масудом Гарахкані Ірина Констанкевич зазначила, що станом на сьогодні на найвищому рівні понад 25 країн світу визнали, що у 1932–1933 роках проти української нації було вчинено геноцид. «Чекаємо подібного кроку і від Стортингу Норвегії. Наголосила, наскільки це важливо, особливо в умовах сьогоднішньої війни і геноцидної політики наступника срср росії. Це приклад того, що непокаране зло завжди повертається!», – зазначила парламентарка.

Також, у цьому контексті обговорили підтримку Стортингу щодо розширення п’ятирічної оборонної Програми імені Фрітьофа Нансена.

Норвежець Фрітьоф Нансен рятував людей від голоду в Україні понад 100 років тому. Полярний дослідник Фрітьоф Нансен на початку 20-х років ХХ століття відвідав Харків, де він розгорнув активну діяльність, рятуючи від голоду передовсім дітей. Ба більше. На порятунок людей він віддав свою Нобелівську премію.

Також предметом розмови було обладнання укриттів в українських школах, а також повернення депортованих громадян України, зокрема дітей. Депутати Верховної Ради повідомили норвезьким колегам, що рашисти депортували лише за офіційними даними понад 20 тисяч неповнолітніх.

«Вкотре дякуємо Норвегії за допомогу, безапеляційну підтримку, внесок у Перемогу України над російським агресором та пришвидшенням миру у Європі», – написала Ірина Констанкевич.




 

Читайте також наші новини у Facebook