Волинь Новини

На Ягодині розпочалася акція протесту українських перевізників: чого вони вимагають

15 лютого біля міжнародного пункту пропуску “Ягодин — Дорогуськ” розпочалася мирна акція протесту українських перевізників, які зібралися у відповідь на дії польських фермерів.

Читайте також: У Луцьку звільнили директора обласного навчально-курсового комбінату

Як повідомив кореспондент Суспільного, на кордон колоною приїхали 15 вантажівок українських перевізників і орієнтовно 20 легкових авто.

На Ягодині акція протесту стартувала орієнтовно об 11:00. На місці проведення акції чергують правоохоронці. На вантажівках водії розмістили плакати із написами українською, польською і англійською мовами.

На Ягодині розпочалася акція українських перевізників
Учасники акції українських перевізників біля пункту пропуску “Ягодин — Дорогуськ”. Фото: Суспільне Луцьк

Українські перевізники і водії, які долучилися до акції протесту, планують зупиняти й перешкоджати руху Україною водіям польських вантажівок, які об’їжджають на пункті пропуску “Дорогуськ-Ягодин” загальну чергу.

Як повідомив у етері “Суспільне. Спротив” речник громадської організації “Перевізники західного регіону” Богдан Коваль, мітингувальники уже затримали першу вантажівку на польській реєстрації. З його слів, учасники акції протесту планують забороняти йому проїзд впродовж години. Згодом обіцяють дозволити рух.

На Ягодині розпочалася акція українських перевізників
Учасники акції українських перевізників закликають польських фермерів припинити блокаду кордону. Фото: Суспільне Луцьк

Також українські перевізники висунули ряд вимог до влади. Зокрема просять забезпечити для українських водіїв особисту безпеку, а також збереження вантажу та транспортних засобів, які заблоковані польською стороною.

Як довго триватиме акція наразі не відомо. Попередньо українські перевізники планують перебувати на кордоні до 10 березня.

Що відомо про блокування польсько-українського кордону

У Польщі фермери 9 лютого розпочали загальнонаціональний страйк. Акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня.

Під час перемовин в Міністерстві сільського господарства президент Національної ради сільськогосподарських палат Віктор Шмулевич заявив, що всі фермери згодні з трьома основними вимогами: вони не хочуть впровадження Green Deal, імпорту сільськогосподарської продукції з України та вимагають підтримки тваринництва.

Читайте також наші новини у Facebook