Сергій Савинський зазначив, що законопроєкт не дає повної відповіді, де можна вручати повістки, і якщо відповіді немає, значить їх можна вручати скрізь.
Читайте також: Польські фермери заблокували рух вантажівок на «Ягодині»
Часто можна побачити, як представники ТЦК СП вручають повістки військовозобов’язаним на вулицях, у спортзалах та інших громадських місцях. Це викликало шквал критики та обурення у суспільстві. Проте новий законопроєкт частково дав відповідь на запитання, де можна вручати повістки.
Про це розповів юрист Сергій Савинський в інтерв’ю “РБК-Україна”.
Відомо, що відповідно до нового законопроєкту повістку можуть надіслати в електронний кабінет призовника, і це зазначене єдине “місце”.
Юрист пояснює, що електронний кабінет для вручення повісток – це і є та сама часткова відповідь.
“Однак законопроєкт не дає повної відповіді, де можна вручати повістки. Якщо відповіді немає, значить їх можна вручати скрізь. Якби там про це зазначили, то люди обходили б ці місця десятою дорогою”, – додає Савинський.
Правила вручення повісток
Насамперед документ повинен бути заповненим даними військовозобов’язаного.
“За це може відповідати кабінет військовозобов’язаного. У ній також повинен бути підпис, для цього передбачено електронний. Тепер буде питання по сертифікації ключів для підпису. На мою думку, це явище досить прогресивне”, – зазначає юрист.
Якщо електронний кабінет призовника почне працювати, дані з інших реєстрів будуть синхронізуватися. Таким чином військкомати зможуть отримувати більше інформації про військовозобов’язаних.
Як повинні вручати повістку
“Насамперед коли вас зупиняють на вулиці й кажуть: “Ваші документи”, адекватна реакція людини сказати: “Вибачте, ви хто? Покажіть ваші документи”, – наголосив Савинський.
Проте за загальним правилом представники ТЦК чи поліції самі представляються, показують посвідчення чи поліцейський жетон.
“Далі особа може поцікавитися, у зв’язку з чим її зупинили. Але здебільшого людину зупиняють і все це оголошують. Можуть запитати військово-обліковий документ. Якщо немає, можуть запропонувати проїхати з ними для уточнення даних”, – розповідає юрист.
Однак, за словами Сергія Савинського, коли запровадять зміни й військово-обліковий документ стане обов’язковим, таких запитань не повинно виникати.
Читайте також наші новини у Facebook