Вийшли з московського патріархату ще в жовтні 2023 року, а зайти до храму досі не можуть. У селі Піща Шацької громади, що неподалік кордону з Білоруссю та Польщею, люди не можуть потрапити до церкви, бо прихильники УПЦ МП не віддають ключі. Останні ж повідомляють про вибиті двері у старовинному храмі й захоплення святині, – пише ІА Волинські новини.
Читайте також: 7 людей з невеликого села на Волині служать у ЗСУ
«У селі Піща на Волині прихильники ПЦУ захопили Казанський храм УПЦ» – під таким промовистим заголовком опублікували матеріал на сайті, що відстоює позицію московського патріархату в Україні й називається «Спілка православних журналістів». Йдеться про храм Казанської ікони Пресвятої Богородиці, що в селі Піща Шацької громади. Торік у жовтні більшість церковної громади вирішила вийти з юрисдикції УПЦ МП, меншість зі священником була проти», – йдеться в сюжеті «12 Каналу».
«60 чи 70% – за українську церкву, а десь усього 10% – за московську церкву», – коментував місцевий житель.
Парафію прийняли у клір Володимир-Волинської єпархії ПЦУ. Тоді ж священник УПЦ МП, який служив у храмі понад 30 років, Іван Давидюк у телефонній розмові сказав, що все розуміє і, якщо прийде новий настоятель від ПЦУ, він зі своєю паствою перейде служити до себе до хати.
«Я з пелюшок у церкві і я це все знаю. А вони що там… Сьогодні – так, завтра буде так. Бачте, я ж не мала дитинка. Таке время прийшло. Нічого ми не зробим», – сказав священник Іван Давидюк.
На певний час суперечки в селі затихли, та тепер конфлікт поновився. Місцева жителька Пелагія Писачук розповіла, що після переходу релігійної громади в ПЦУ у храмі ще не було жодного богослужіння. Після того, як виготовили всі необхідні документи, почали просити ключі від церкви у представників УПЦ МП. Люди із уже новим священником віддати їх відмовилися. З ними неодноразово намагалися залагодити все мирно, пропонували навіть служити в храмі по черзі, однак ті не захотіли.
«Тоді, перед Новим роком, ми їх покликали в сільську раду. Обізвали нас і хрестопродавцями, і розкольниками, і як тільки. А ми їм і сказали: «У нас всі документи, давайте ключі». Вони: «Ключів не віддамо». Тоді кажемо: «Відправте Різдво й віддайте нам ключі, бо інакше ми будемо заходити в храм, оскільки в нас всі документи», – пригадала Пелагія Писачук.
За її словами, найбільше представники ПЦУ в селі не хочуть колотнечі та сварок. Та через те, що не можуть отримати ключі від церкви, будуть змушені змінити замки.
«Що вони понаписували! Що ми двері повивалювали. І картинки такі. Можете приїхати і побачити, що там вивалене! Нам просто поліція зразу сказала: «Раз вони не дають ключі, то міняйте всі замки, бо інакше, якщо щось пропаде, ви вже винні будете». В нас історичний храм», – прокоментувала Пелагія Писачук.
Церква в Піщі дійсно старовинна. Храм Казанської ікони Пресвятої Богородиці збудували в 1801 році. Нині він є пам’яткою архітектури національного значення. І віряни ПЦУ цим пишаються. Тому, наголосила жінка, ніхто двері не вибивав. Відкрили святиню мирно, у присутності представників обох конфесій та поліції.
«Спокійно розійшлися, але ж вони страсті накаляють. Не знаю, чого вони хочуть», – звернула увагу Пелагія Писачук.
Невдовзі у храмі проведуть перше богослужіння. Місцеві жителі сподіваються, що воно буде спокійним і мирним, а з часом у громаді настане спокій.
Читайте також наші новини у Facebook