Захисник 37-річного лучанина, якого підозрюють у продажі трофейної російської зброї, подав скаргу до Рівненського апеляційного суду з проханням випустити клієнта з-під варти під нічний домашній арешт. Апелював до того, що в нього — шестеро дітей.
Читайте також: У ВНУ представили освітні програми на 2024 рік
Про це повідомив Рівненський апеляційний суд.
Що це за історія
В Службі безпеки України заявили про перекриття на Рівненщині каналу з продажу трофейної російської зброї. Правоохоронці наприкінці жовтня затримали 37-річного жителя Луцька поблизу села Катеринівка Сарненського району під час оперативної закупки.
Зі слів речниці СБУ Анни Свінціцької-Савчук, нелегальний канал продажу зброї та боєприпасів ліквідували у прикордонних регіонах України:
“Потенційними клієнтами фігуранта були представники кримінальних кіл, яких він підшукував через власні зв’язки. Зразки бойових засобів ураження він зберігав за місцем постійного проживання, а їхню доставку покупцям здійснював на власному авто. За наявними даними, “трофейну” російську зброю він отримував через особисті контакти з місць колишніх боєзіткнень у звільнених районах на сході та півдні України”.
За даними слідства, організатором підпільного продажу озброєнь виявився 37-річний житель Луцька.
У прокуратурі Рівненської області повідомили, що під час оперативних закупок чоловік збув 5 гранат, 4 протитанкові гранатомети, а також гвинтівку, 2 160 патронів калібру 5,45 та реактивну гранату типу РПГ-22. Від нелегального продажу зброєю він заробив майже 8️6 тис. грн.
Під час обшуку правоохоронці вилучили:
- протитанкове озброєння;
- бойові гранати;
- набої та новий автомат Калашникова (АК-12) російського виробництва.
Під час обшуків у помешканні затриманого та орендованих складських приміщеннях додатково вилучили:
- 4 гранати типу Ф-1, РГО та РГН;
- більше півтисячі набоїв до стрілецької зброї різного калібру.
“Потрапляння зброї у незаконний обіг могло призвести до загострення криміногенної обстановки та розхитування внутрішньополітичної ситуації в регіоні”, — зазначила речниця СБУ в області.
Чоловіку повідомили про підозру за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами. Він перебуває під вартою з можливістю застави в 1,4 мільйона гривень.
Позиція захисту
Захисник підозрюваного подав скаргу до Рівненського апеляційного суду. Він просив скасувати ухвалу суду та обрати його підзахисному більш м’який запобіжний захід — домашній арешт у нічний час доби, який дозволить забезпечувати багатодітну родину, оскільки в нього шестеро дітей.
Також захисник запевняв колегію суддів, що підозрюваний не буде:
- переховуватися від органів досудового розслідування або суду;
- нищити, ховати або спотворювати будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;
- незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні;
- перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;
- чинити інше кримінальне правопорушення чи продовжувати кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.
А також підозрюваний обіцяв добросовісно виконувати процесуальні обов’язки, інформує апеляційний суд.
Позиція прокурора
Прокурор заперечив вимоги апеляційної скарги захисника підозрюваного та наполягав на залишенні запобіжного заходу без змін. Він пояснив, що особу підозрюють у вчиненні тяжкого в період воєнного стану, що становить підвищену суспільну небезпеку.
Також він зазначив, що чоловік може виїхати за кордон під час воєнного стану, оскільки він — багатодітний батько, а також проживає у прикордонному регіоні. Тому існує ризик переховування від правосуддя.
Рішення суду
Рівненський апеляційний суд відхилив вимоги адвоката та залишив як запобіжний захід тримання під вартою з можливістю застави в 1,4 мільйона гривень. Ухвала діятиме щонайменше до 1 січня.
Читайте також наші новини у Facebook