37-річна підприємиця зі Старої Вижівки Ольга Костючик уже два роки занурюється у воду незалежно від пори року.
Читайте також: Блокада кордону: в Україні почалися проблеми з постачанням пального
Про те, чим приваблюють її зимові купання, вона розповіла Район.Стара Вижівка.
Як усе почалося
«Раніше я нерідко погано почувалася. Можливо, це було пов’язано зі змінами кліматичних умов, оскільки часто подорожую. Як один із способів, щоб покращити свій стан, вирішила загартовуватися», − розповідає Ольга Костючик.
З 12 років вона активно займалася спортом, але після травми такі активності довелося зменшити. Тож відкрила для себе купання.
«До плавання в зимовій водоймі мене також підштовхнуло спілкування з подругою, яка вже п’ять років моржує», − зазначає Ольга.
До занурення взимку старовижівчанка готувалася поступово: розпочала з ранкових купань у квітні.
Весною та влітку Ольга разом з подругою купаються практично щодня у річці Вижівка, у холодну пору року – 2-3 рази на тиждень.
Як це відбувається
«Купаємося зранку і натщесерце. Коли роздягаєшся біля води, ще трохи прохолодно, але згодом наче друге дихання відкривається», − розповідає Ольга.
Вона занурюється у воду кілька разів, обов’язково вмивається. При цьому голова залишається сухою.
Після купання, особливо коли невеликий морозець, любителька зимових купань може походити по снігу босоніж.
«Узагалі прислуховуюся до сигналів свого організму, аби не було дискомфорту. Для мене цей процес має бути в задоволення», − зауважує старовижівчанка.
Відео про купання на фоні засніженої річки, яке Ольга опублікувала на своїй сторінці у фейсбуці, викликало чимало реакцій та захоплень користувачів.
Які відчуття та ефект
«Це дуже специфічні відчуття, до того ж процедура ця заряджає бадьорістю на цілий день. Виходиш з води – і відчуваєш неймовірну енергію, адреналін», − каже Ольга.
Вона розповідає, що за той час, коли стала купатися незалежно від пори року, грипом не хворіла.
А ще додає, що до загартовування привчає і свою меншу доньку.
«Навіть моя п’ятирічна Еліна у травні купалася. Інші батьки в шоці, а моя дитина хлюпається у воді», − говорить старовижівчанка.
Водночас зауважимо, що непідготовлена людина за зимове купання може розплатитися застудою, загостренням хронічних захворювань або навіть інсультом. Щоб купатися у холодній воді, варто звернутися до свого лікаря і порадитися, чи можна вам це робити взагалі (навіть у разі поступового загартовування).
Розпочинаючи загартовування водою, потрібно врахувати індивідуальні особливості та ресурси свого організму.
Читайте також наші новини у Facebook