Наступного тижня на валютному ринку України можливі певні курсові коливання як у бік зростання, так і в бік зменшення, проте ці зміни не будуть суттєвими.
Читайте також: На Горохівщині шахраї змусили чоловіка купити «золотий альбом
Про це розповів у коментарі УНІАН начальник департаменту казначейства “Глобус Банку” Тарас Лєсовий. “З 20 до 26 листопада ситуація на валютному ринку залишатиметься вельми прогнозованою: на ринку можливі часті зміни курсів, як в бік зростання, так і в бік зменшення. Однак, по-перше, ці зміни будуть не суттєвими, по-друге, залежатимуть головним чином від співвідношення попиту та пропозиції, а також від “реакції” НБУ, що проявлятиметься в обсягах та частоті валютних інтервенцій”, – сказав банкір.
– поточні “безготівкові” коливання також будуть незначними: 0,1-0,2 грн;
– коридор можливих коливань курсів на готівковому ринку буде в межах 37-38 грн/$ та 39-41 грн/€;
– різниця між курсами покупки та продажу, а також поточні коливання на готівковому ринку не перевищать 0,3-0,5 грн.
Серед головних факторів, що впливатимуть на ринок, можна виділити певний інформаційний неспокій через нез’ясованість обсягів макрофінансової допомоги Україні на 2024 рік. Експерт нагадав, що за різними оцінками для утримання в балансі економіки Україна потребуватиме 39-43 млрд доларів.
“Звісно, що “розгін” через ЗМІ побоювань щодо скорочення макрофінансової допомоги тиснутиме на ринок, передусім провокуватиме зростання попиту. Однак, на моє переконання, наразі всі страхи є передчасними, адже до кінця року ще вдосталь часу, та й перемовини з міжнародними партнерами тривають. Нагадаю, що у 2023 році макрофінансова допомога складає майже 50% від усіх надходжень до загального фонду бюджету”, – зазначив Лєсовий.
Таким чином, наступного тижня ситуацію на валютному ринку можна схарактеризувати, як стан “м’яких змін”, що не віщує раптових і суттєвих курсових сенсацій. Банкір підкреслив, що триває період налаштування ринку до режиму “керованої гнучкості”.
Він зазначив, що зміцнення гривні, яке відбувалося поступово протягом кількох днів, було викликано домінуванням пропозиції над попитом. Відповідно, якщо попит перевищуватиме пропозицію, можна побачити зворотні тенденції.
“Зауважу, що режим “керованої гнучкості” – це фактично м’яке регулювання саме співвідношення попиту та пропозиції. Скасування фіксованого курсу якраз передбачає ринковий принцип курсоутворення. І тому зміни тенденцій є цілком природними”, – сказав Лєсовий.
За його словами, попри можливі часті, але незначні зміни курсів, головні характеристики валютного ринку майже не зміняться:
– різниця між курсами покупки та продажу на безготівковому ринку не перевищить максимум 0,1 грн;
Читайте також наші новини у Facebook