Важливо Волинь Новини

У Луцькому кафедральному соборі Святої Трійці відзначатимуть Свято подяки за врожай

29 жовтня в Луцьку відзначатимуть народне торжество врожаю – слов’янське свято, що було і є в багатьох народів на завершення збору вирощеного.

 

Читайте також: Ситуація на кордоні Камінь-Каширщини з Білоруссю станом на ранок 29 жовтня

У кафедральному соборі Святої Трійці на завершення Божественної літургії, яка розпочинається о 9.00, відправлять подячний молебень (такі молитви буде відслужено й у інших храмах обласного центру), а далі на соборному майдані вперше відбудеться свято, де виступатимуть вихованці недільної школи, інші творчі колективи.

 

Під час дійства діятиме традиційний благодійний ярмарок. Зібрані кошти передадуть на на пальне, ремонт авто для евакуації поранених військових і цивільних та на ремонт спецтехніки спецпідрозділу «Любарт».

 

Долучитися до зборів можна і переказавши гроші у «банки»:

на евакуацію поранених – 5375 4114 0615 0644 (Холодов Р.) або https://send.monobank.ua/jar/6LJWfyM5vS
на ремонт спецтехніки «Любарта» – 5375 4112 0341 9077 або https://send.monobank.ua/jar/Aaw9Axd9G4 .

 

Такий захід проводитиметься, аби згадати забуті традиції нашого роду. Адже на їхнє місце все частіше приходять закордонні (наприклад, так званий хеловін). Тому не варто йти з новомодними віяннями, краще слідувати своїм.

 

Щодо цього митрополит Михаїл стверджує: хоча різко негативне ставлення Христової Церкви до хеловіну добре відоме, створювати йому альтернативи не потрібно. Не слід вишукувати і якогось відповідника дню нечистої сили в дохристиянській давнині Русі-України, щоб витіснити західну моду на хеловін. Треба лише відновити наше торжество на завершення збору врожаю і поєднати його з християнською подякою Богові за достаток плодів земних.

 

Таке святкування переважно випадало на кінець жовтня і мало різні назви. Деякі християни й тепер відзначають його як «свято врожаю», «день подяки» тощо зі сталою датою або й без неї. Один із символів такого дійства – гарбуз, його можна лишити як ознаку плідності й дорідності, готувати відповідні страви.

Можуть бути й елементи костюмованого карнавалу: «Ходить гарбуз по городу, питається в свого роду…». Але язичницький обряд давніх кельтів задобрення потойбічних темних сил напередодні католицького дня Всіх святих (хеловін) – рішуче неприпустимий, навіть у карнавально-жартівливому вигляді.

Читайте також наші новини у Facebook