У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 10134, який має спростити механізм прийняття спадщини.
Повідомляється, що станом на сьогодні процедура прийняття спадщини, до складу якої входить нерухоме майно, у разі проживання спадкодавця за межами України регулюється лише роз’ясненням Верховного Суду, передає Молодий Буковинець.
Читайте також: Зрадників, які коригували вогонь по селі Гроза на Харківщині, знайшли: хто вони
“Однак у Цивільному кодексі України – а він є основним регулятором приватних відносин – відповідні механізми прийняття спадщини не визначені та вимагають нормування”, – зазначають автори документа.
Якщо спадкоємець живий, але перебуває за межами України, вступити у спадщину він не може. Законопроєкт пропонує наступний механізм: той, хто приймає спадщину, пише заяву нотаріусу про прийняття спадщини за місцем її розташування.
Зазначається, що заяву можна буде подати як через довірену особу (рекомендованим листом із посвідченням підпису), так і через портал державних послуг “Дія” (з посвідченням підпису також через портал).
Нагадаємо, після повномасштабного вторгнення багато українців зіткнулися з проблемою при отриманні спадщини, яка знаходиться на окупованих територіях. Експерти наголосили, що в умовах військового чи надзвичайного стану українці мають право звернутися до будь-якого нотаріуса в нашій країні для заведення спадкової справи, незалежно від місця відкриття спадщини.
Читайте також наші новини у Facebook