Волинь Новини

Десятеро волинських саперів повернулися з Донеччини, де впродовж 50 днів розміновували території

227 вибухонебезпечних предметів виявили волинські сапери під час розмінувань на Донеччині. Два відділення саперів працювали на сході України впродовж 50 днів.

Про це розповів Суспільному начальник групи піротехнічних робіт головного управління ДСНС Волині Віталій Галаша. Каже: працювали в глибину 15-20 кілометрів від лінії фронту, це – зона ураження артилерії, деколи можна було попасти під обстріл.

“Так були місцями по 13-15 мін на квадратику. Наша основна задача була – це обстеження територій під повітряними лініями, для того, щоб був доступ енергетиків до цих ліній, щоб вони могли полагодити електрозабезпечення”, – говорить сапер.

Начальник групи піротехнічних робіт головного управління ДСНС Волині Віталій Галаша
Начальник групи піротехнічних робіт головного управління ДСНС Волині Віталій Галаша. Фото: Головне управління Державної служби надзвичайних ситуацій Волині

Впродовж дня, – каже Віталій Галаша, – проходить сотню метрів не вдавалося через зарослі поля, місцями могла пройти лише машина механізованого розмінування.

Машина саперів
Впродовж дня вдавалося розмінувати менш як 100 метрів території. Фото: Головне управління Державної служби надзвичайних ситуацій Волині

Піротехнік Давид Мілінчук розповідає, на розмінуванні територій був уперше, раніше у ДСНС працював пожежним інспектором, однак вирішив змінити фах. Три місяці у чоловіка тривало навчання. Тепер має таку професію, в якій доводиться вчитися кожного дня, – каже сапер.

Піротехнік Давид Мілінчук
Піротехнік Давид Мілінчук. Фото: Суспільне Луцьк

Головний майстер-сержант Володимир Герасимчук каже, щоб зберегти життя у сапера має бути відповідне екіпірування та спорядження. Зокрема, бронежилет, каска, рукавиці обов’язково, тому що треба безпосередньо працювати із землею, боєприпасами, підкопами, щупом, аптечка, турнікети.

“За допомогою металошукача центр міни визначається, за 20 см потім до міни ми прощупуємо, і якщо точно впевнені, що там щось є, використовуємо саперний набір”, – розповідає Володимир Герасимчук.

Володимир Герасимчук показує спорядження, яке мають мати сапери
Володимир Герасимчук показує спорядження, яке мають мати сапери. Фото: Головне управління Державної служби надзвичайних ситуацій Волині

Як розповів начальник групи піротехнічних робіт головного управління ДСНС Волині Віталій Галаша, на розмінуванні територій цієї ротації працювало 18 піротехнічних відділень із усієї України. З його слів, у складі зведеного загону на сході — було 10-ро волинян.