Новини

Махінації з сумами в платіжках – як не дати себе надурити

Тарифи взимку знизили, а комуналка виросла. Хоча ціни на газ для населення зменшуються, багато хто з побутових споживачів не тільки не почув полегшення, а й зіткнувся з платіжками, сума у яких перевищує попередні. Експерти розповіли, до яких схем і хитрощів вдаються комунальники, щоб вичавити останнє з українців.

Як виявилося, найбільш вразливими до маніпуляцій комунальників виявилися квартири без лічильників тепла.

Одним зі способів увести в оману споживача – змінити вказану у платіжці площу. Так, оскільки норми споживання тепла для квартир без лічильника вираховуються через площу, саме в цій цифрі може бути розгадка стрибків у сумі в квитанції.

Іншою дірою є можливість обрахунку суми в квитанції за різні календарні періоди. Так, часто комунальники закривали грудень минулого року раніше, щоб уникнути свят, в той час як нарахування за січень ще й додали грудневих днів.
Також комунальники вирішили використати на свою користь похолодання. Оскільки середня температура у січні була на 2 градуси нижчою за грудневу, то за цей місяць нарахували й більшу суму за тепло.

Загалом, комунальники зацікавлені в якнаймога більших нарахуваннях з населення. Підприємства обмежені в мінімальній допустимій потужності виробництва, а окрім тепла, вони також нагрівають гарячу воду для домогосподарств.

Тому, українцям радять для уникнення некоректних нарахувань ставити теплові лічильники на квартири, але багато де це є неможливим через технічну реалізацію опалення.

Leave a Comment