Конфлікт через проїзд між лучанами стався в дворі будинку на вулиці Сагайдачного, 20. Люди перекрили дорогу водію автомобіля, бо, як кажуть, їм увірвався терпець. Під їхніми вікнами їздять мешканці сусідніх новобудов наче дорогою, хоч є інші шляхи доїзду.
Натомість люди з новобудов зазначають, що забудовник досі не облаштував обіцяного проїзду, тому вони вимушені їздити через чужий двір, ідеться в сюжеті ТРК «Аверс».
Як розповідають люди, за годину їхнім двором можуть проїжджати навіть 50 автомобілів. Такий потік транспорту тут почали спостерігати кілька років тому, коли на Рівненській, 113 здали в експлуатацію новобудови.
До нового житлового масиву є кілька доїздів, зокрема через вулиці Дорошенка та Теремнівську. Але там погане дорожнє покриття. До того ж, такі маршрути займають більше часу. Тому водії скорочують шлях через подвір’я на вулиці Сагайдачного, 20.
Мешканці будинку говорять, що бесіди з водіями тут проводять часто й закінчуються вони по-різному. Нещодавно розгорівся скандал, коли вони перепинили рух водію, який їхав до новобудови. Люди наголошують: їм набридло, що їхнім двором їздять транзитом, попри те, що тут встановлено знак «Житлова зона». На місце навіть викликали патрульних.
«Коли патрульні прибули на місце події, то з’ясували, що один із учасників, а саме водій, став під дорожнім знаком «Житлова зона». Через це у громадян виник конфлікт, який переріс у бійку. Потім вони з’ясували, що цей знак був встановлений несанкціоновано, оскільки в Управлінні патрульної поліції перед встановленням він не погоджувався», – коментує речниця патрульної поліції області Анна Цисюк.
Мешканці запевняють: будуть відстоювати спокій свого двору далі, адже переживають, зокрема, за безпеку дітей.
Натомість жителі нового житлового масиву кажуть: розуміють, що активний рух авто через двір заважає, але просять зрозуміти й їх, бо ж якось добиратися потрібно, поки немає обіцяної забудовником дороги.
«Ми збирали підписи, просили про дорогу до нашого будинку. Ніхто не реагує, – говорить лучан Сергій. – Те, що вони перекривають двір, незаконно. Я розумію їх, бо двір маленький, діти бігають. Але нам куди діватися?»
«Цим мають займатися відповідні структури. Як так: із вулиці Рівненської немає заїзду до будинку на Рівненській?» – звертає увагу лучанин Владислав.
У компанії «Житлобуд-2» розповідають, що за генпланом від 2015 року дорога від масиву мала пролягати через колишнє «Зелене господарство» на Рівненській, 119. Згодом до генплану внесли зміни. Нині там інший забудовник зводить новий житловий комплекс. Тож за новими змінами, коли здадуть ці два масиви, тоді їх і з’єднають дорогою з наявною вулицею Рівненською.
На думку забудовника, дорогу має робити місто.
Натомість у департаменті містобудування наголошують: саме забудовник мав організувати для людей, яким продає квартири, можливість доїзду до помешкання.
«У нас на цей мікрорайон розроблено детальний план території, але він передбачає забудову всієї площі (понад шість гектарів). Лише після реалізації усього детального плану території буде врегульовано всі заїзди, виїзди з цього житлового масиву. Також варто сказати, що є забудовник, який реалізовує цей житловий масив, і він мав передбачити, як на період будівництва мешканці мають доїжджати до своїх новозбудованих квартир і виїжджати звідти», – зазначає керівник управління містобудування та архітектури Луцької міської ради Андрій Маруняк.
Як повідомляють у міськраді, люди можуть користуватися дорогами, які передбачені генпланом, тобто вулицями Дорошенка та Підгаєцькою.