У Шацькому нацпарку – знову скандали. Нещодавно невідомі понищили електричні мережі, що вели до однієї з баз відпочинку. Хто до цього причетний – нараз невідомо. Коли відновлювати пошкоджене приїхав електрик, на місці з’явилися працівники нацпарку, які перешкоджали йому працювати і викликали поліцію. Цікавим у цій ситуації є те, що на власника турбази, до якої вели мережі, трохи раніше представники нацпарку подали позов до суду.
Хоча минуло вже трохи часу після того, як Росія намагалась знищити енергосистему України, перебоями зі світлом українців не налякаєш. Тож не здивувалися і на одній з туристичних баз у селі Світязь, коли вранці 21 квітня там зникло світло.
«Я не надала цьому значення, тому що думала, що якісь роботи ведуться планові. І чекали ми до вечора», – каже представниця турбази Неля Нестерук.
Увечері світло так і не з’явилось. Коли представниця турбази поїхала до електрощитка, здивувалася: з усього будо видно, що хтось навмисно обірвав дроти. Момент «нападу» на щиток зафіксували камери відеоспостереження, що розташовані на ближній базі. На кадрах видно, що чоловік та жінка у світлому пальто із довгим темним волоссям спочатку оглядають територію, а за хвилин 20 після цього двоє чоловіків уже працюють в електрощитку.
«Там виявили сильні пошкодження. Були перебиті повністю всі дроти, плоскогубцями повиривані всі автомати», – розповіла Неля Нестерук.
Усе зафіксувала поліція, опісля чого відновлювати електромережі взявся електрик.
«Усі потрібні матеріали купили, і через 15 хвилин, коли я вже від’їхала з місця, де це сталося, дзвонить електрик і каже: «Я не можу продовжувати роботу, їдьте і робіть, що хочете. Я не можу нічого робити, тому що приїхали представники парку, викликали поліцію і сказали, що незаконно ведуться роботи на електромережах», – продовжує розповідь представниця турбази.
І вже на місці чоловік, який назвався працівником Шацького нацпарку, пояснив, що так зреагували з міркувань безпеки.
«Коли я їхав у напрямку з Пульма в Шацька, побачив, що тут стоїть автомобіль і стоїть певна особа. Звідки я знаю, що це за особа, що це за автомобіль», – пояснив цей чоловік.
Під час розмови із представницею турбази працівник нацпарку, який назвався Василем, запевнив: як невідомі руйнували електромережі, ніхто із працівників нацпарку не бачив, обходять територію щодня.
Те, що працівники нацпарку сюди прибули, саме коли працював електрик, назвали збігом. А для чого викликали поліцію, толком пояснити не могли.
Працівники нацпарку добре знають, хто орендує пошкоджене електрообладнання, але кажуть, що це немає жодного значення. До слова, належить воно місцевому підприємцю Петру Нестеруку, який нині перебуває у лавах тероборони.
Хто пошкодив чуже майно – тепер з’ясовує поліція.
«Наразі правоохоронці проводять перевірку за цим фактом і встановлюють осіб, які можуть бути причетні до пошкодження майна. Зокрема досліджується відео з камер спостереження», – повідомила старша інспекторка сектору комунікації ГУ НП Волині Марина Балдич.
Представниця турбази просить повідомляти у поліцію, якщо ви впізнаєте когось із людей на кадрах, що на відео. Разом із тим вона підозрює, що винних можуть і не знайти. Цікаво, що незадовго до інциденту на орендаря туристичної бази Петра Нестерука подала позов адміністрація Шацького нацпарку.
«На підприємця Нестерука, як мені відомо, був поданий позов до Господарського суду Волинської області, в якому вказано, що Петро завдав шкоди національному парку. Там якесь неправильне розміщення чи забагато метрів квадратних побудував на пляжі. І різні такі безпідставні звинувачення», – каже Неля Нестерук.
Безпідставні, вважає представниця турбази, тому що упродовж попередніх років діяльність Петра Нестерука Шацькому нацпарку не заважала. Аж раптом з’явилися порушення.
«Насправді згідно з генпланом, який розроблявся Петровою громадською організацією, там немає ніяких перебільшень. Просто працівники національного парку врахували доріжки, загальну інфраструктуру, яка там є, вони врахували в загальну площу мафів», – розповідає представниця турбази.
Аби з’ясувати, за що саме на Петра Нестерука подали до суду, ми звернулися до директорки Шацького нацпарку Марії Христецької, однак розмовляти, як вона запевнила, не може.
Щоправда, номера юриста на сайті немає. Не добившись конкретики у директорки парку, ми зателефонували до пресслужби. Слухавку там не підняли.
Ми й надалі готові оприлюднити позицію нацпарку, якщо у його керівника, юриста чи пресслужби все ж знайдеться можливість з нами поспілкуватися.
Збіги, звісно бувають, та все ж ми вважаємо за доречне нагадати, що не так давно проти директорки Шацького нацпарку Марії Христецької порушили кримінал. Її звинувачують у вчиненні низки кримінальних правопорушень, зокрема у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, видачі завідомо неправдивих офіційних документів, заволодінні чужим майном шляхом обману, вчиненому за попередньою змовою групою осіб. Сама ж посадовиця свого часу заявляла, що її, мовляв, «замовили», і називала прізвище Петра Нестерука. І тут не можемо не згадати ще один збіг. Одна з підозр, висунута Христецькій, – «мертві душі», про які вперше на загал розповів саме Петро Нестерук.
То ж все-таки: хто ж пошкодив електрощиток і знеструмив турбазу? Збіг обставин це чи помста? Сподіваємося, це стане зрозуміло після того, як поліція знайде винних у знеструмленні бази Петра Нестерука.