Йдеться про одеську фірму «Престиж-Хантер», зареєстровану на ім’я Геннадія Дубініна. Підприємство орендувало 4,5 гектара землі сільськогосподарського призначення ще у 2014-му році й начебто нічого нелегального не робить, втім, лісівники вважають, що ці дерева могли б бути дуже корисними для громади, й кажуть, що такі ситуації потрібно унеможливити на законодавчому рівні, – пише Волинь
Рубати молодий ліс на території Маневицької громади розпочали близько трьох тижнів тому. За цей час підприємство встигло зрізати й вивезти значну кількість дерев, що неабияк збентежило місцевих мешканців і лісництво, яке довгий час бореться за розширення земель лісового фонду.
За словами головного лісничого «Колківського лісового господарства» Анатолія Іщика, вони неодноразово зверталися з цим питанням до селищних рад. Втім, громади не надто охоче передають землі у держлісфонд.
– Якщо орендарям потрібна ділянка, то нехай передадуть заготовлену сировину на потреби громади. Натомість уся деревина, яка вирубується, потім використовується як нелегальна, бо не вноситься у загальну електронну базу, не маркується і не подається на аукціон. Думаю, що після розчищення ця земля за своїм призначенням використовуватись не буде. Для цього навіть ґрунт не підходить, бо там багато років росли лісові породи. До того ж договір оренди закінчується у 2024 році, – каже Анатолій Іщик.
Уся деревина, яка вирубується, потім використовується як нелегальна, бо не вноситься
у загальну електронну базу, не маркується і не подається на аукціон.
Іншу думку має очільник Комарівського старостинства Сергій Ліщук. Він припускає, що підприємець дійсно може там щось вирощувати.
– Цю ділянку орендує фірма «Престиж-Хантер». Земля була заросла чагарниками. Вона має сільськогосподарське призначення, тож орендар приводить її до стану готовності. До нас зверталися стурбовані цим місцеві жителі, але ми пояснили, що діяльність – законна, – зазначив Сергій Ліщук.
Ми вирішили поспілкуватися і з представником фірми-орендаря – підприємцем Степаном Оверчуком, який керує бригадою, що зрізає дерева.
– Це зараз приватна територія, бо право оренди куплене на аукціоні. Вона має сільськогосподарське призначення, тому зовсім не бачу тут проблеми. Ми не ріжемо державний ліс. Заготовлену сировину везу сміливо, бо це законно. Нещодавно ми безкоштовно доставили 60 кубів деревини для жінки, у якої син зник безвісти. Я чесно веду бізнес, сплачую податки, – розповів підприємець Степан Оверчук.
У лісництві ж наголошують: якщо це питання якомога швидше не вирішать на законодавчому рівні, лісове господарство зазнає величезних втрат.
– Ділянок сільськогосподарського призначення, де насіявся і виріс повноцінний ліс, дуже багато. Лише на Волині понад 2 тисячі гектарів, завдяки яким можна суттєво збільшити лісистість держави, – зазначив Анатолій Іщик.
Олена КУЧМА.