Під Луцьком побудували багатоквартирний житловий будинок, люди покупляли в ньому квартири, а тепер Верховний Суд України визнав забудову незаконною. Усе через те, що новобудову звели поряд із газонаповнювальною компресорною станцією. З приводу незаконного будівництва роками тривали суди, але це не завадило забудовнику продавати людям квартири. Тепер люди ризикують втратити право власності.
Про це йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».
Під Луцьком у будинку зовсім поруч із газовою заправкою уже живуть люди. Як забудовник міг отримати дозволи на таке будівництво? Власники газової заправки забили на сполох. «Волинська нафтогазова компанія» кілька років тому через суд вимагали визнати будівництво багатоквартирного будинку у санітарній смузі незаконним і небезпечним. Але місцевий адмінсуд нічого протиправного, чомусь, не побачив. Так само і апеляційний.
Як випливає з судових документів, у цій історії фігурує два прізвища замовників: Солонінка Роман Тимофійович та Квятковський Борис Михайлович.
Все почалося ще у 2016-му році. Тоді Підгайцівська сільрада затвердила пану Роману детальний план території для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку. Через кілька місяців уже Луцька райдержадміністрація видала містобудівні умови: чоловік у Державній архітектурно-будівельній інспекції України бере декларацію про початок будівельних робіт.
Поки тривали суди, забудовник звів будинок і уже розпродав квартири. Днями Верховний Суд України постановив остаточний вердикт – будівництво незаконне. Про це повідомив представник нафтогазової компанії.
«Тепер всі люди, які купили квартири в будинку у селі Струмівка – заручники ситуації, бо наступним кроком стане анулювання прав власників квартир у незаконному будівництві. Це рішення ВС є остаточним – тепер будуть серйозні правові та фінансові наслідки для всіх, хто видавав дозвільні документи, розуміючи незаконність будівництва в санітарній зоні АГНКС наражаючи на смертельну небезпеку жителів такого будинку, які буквально живуть на величезній бомбі з газу-метану», – каже юрист Артур Мартиросян.
Хто ж тепер буде відповідати за незаконне будівництво? Один із дозвільних документів реєструвала ДАБІ, але ця інспекція тепер ліквідована. Замість неї нині ДІАМ.
«Працівники, які видавали колись ці документи, вже не працюють і відношення до ДІАМ ніякого не мають. Якщо Київ уповноважує нас на дачу, виїзд, перевірку чи інші дії, ми здійснюємо дані функції. Але самостійно ми ці питання не ініціюємо і не здійснюємо», – розповідає в.о. керівника Управління ДІАМ у Волинській області Дмитро Чіпак.
Замовників знайти не вдається, а від забудовника «Маневичіагробуд» залишилася лише вивіска. Колишні співробітники компанії розповіли, що нині фірму багато хто шукає, але, схоже, кінці вже у воді.