10 січня у стінах Волинського національного університету імені Лесі Українки відбувалася презентація опитування «Суспільно – політичні настрої студентської молоді ВНУ імені Лесі Українки.
Опитування ініціював аналітичний центр «Волинь», який створений на факультеті історії, політології та національної безпеки.
Відтак, Лабораторія соціологічних досліджень факультету історії, політології та національної безпеки визначила динаміку змін політичної свідомості та культури суспільно – політичних настроїв студенстької молоді до і після повномасштабного вторгнення.
До слова, у заході взяли участь:
- проректорка з навчально-виховної роботи та комунікації, кандидат філологічних наук, доцент кафедри соціальних комунікацій Благовірна Наталія
- Декан факультету історії, політології та національної безпеки, доктор політичних наук, доцент Ярош Ярослав
- докторка політичних наук, доцент, завідувач-професор кафедри політології та національної безпеки Ярош Оксана,
- доцентка кафедри політології та публічного управління Кузьмук Ольга
- кандидатка соціологічних наук, доцент кафедри політології та публічного управління Любчук Валентина
Яке зростання інтересу у студенства нині до політики?
Тих, хто цікавиться політичним життям було у січні 37%, то у листопаді – стало 66%. Показник тих, хто зовсім не цікавиться знизився із 15% до 3%.
Рівень звернення до політиків – низький і становить 13%. Відтак. 86% респондентів не мають бажання звертатися до політиків щодо вирішення власних проблем.
А ось бажання брати участь у місцевих виборах лише у третини.
Утім, зріс рівень довіри до правоохоронних структур, найвищим є до ЗСУ – цілком довіряють 88.6%. Муніципальній поліцї «цілком довіряють» – 32%,
Національній поліції – 42%, СБУ- 57%, Прокуратурі – 24,2%.
Варто зазначити, що рейтинг довіри серед студентів до ЗМІ дещо зріс з початку повномасштабної війни. Зрештою, у січні 2022 року всього 3,5% студентів довіряли медіа. Проте, у листопаді цей показник становив вже 9,7%.
Журналісти Волинь infa поцікавилися у декана факультету історії, політології та національної безпеки Яроша Ярослава щодо формування політичної свідомісті серед студентів Лесиного вишу.
На Ваш погляд, яким чином можна популяризувати політичну культуру серед студентів?
Дуже добре, що заміривши суспільно – політичні настрої студентської молоді нашого університету ми побачили, що активність зростає.
Тим паче, серед тих людей, які цікавляться громадською діяльністю, зокрема до волонтерської складової – інтерес зростає.
Крім цього, спостерігаємо, що рівень довіри до усіх державних інститутів значно зріс. І це дуже добре, тому що значно покращився показник довіри до силових інституцій.
Відтак, усі державні інституції країни мобілізовані для того щоб чинити опір російській агресії.
Бачимо, все ж таки що до політиків нині суспільство не звертається. Вочевидь, політики не підвищили свою суб’єктність, не показавши свою активність та лідерські якості. Тому прогнозуємо запит на нові політичні партії, лідерів після перемоги. Отож, молоді можна порадити заохочувати себе в подібні процеси.
Я вбачаю перспективу, що у нас буде відбуватиметься оновлення політичної еліти, партій. І сподіваємось, що Україна буде новою.
Що побажаєте волинянам?
Зараз ми живемо в дуже складний час і єдине що прагну побажати – вірити. А наступне – діяти. Тому що коли є віра і дія, коли ми робимо щось задля спільної перемоги – це найкращий перспективний результат.