Важливо Волинь Новини

“Ми повинні піти назустріч нашим військослужбовцям”, – Ірина Констанкевич щодо резонасного законопроєкту про посилення відповідальності за військові злочини

Як відомо, неабиякий суспільний резонанс викликав прийнятий днями Верховною Радою закон 8271, який суттєво посилює кримінальну відповідальність військовослужбовців.

Відтак, петиція з проханням до президента Володимира Зеленського ветувати цей закон набрала понад 26 тисяч голосів з необхідних 25 тисяч вже за добу.

Напередодні журналісти ТРК Аверс поцікавились у народної депутатки з Волині Ірини Констанкевич щодо законопроєкту про посилення відповідальності за військові злочини.

Як Ви голосували за цей законопроєкт? І Що Ви за нього думаєте?

Цей законопроєкт є резонансним та був ухвалений лише в 1 – му читанні. Відтак, є час та можливості до 2- го читання внести правки або Комітету розглянути цей законопроєкт до 2- го читання глибше. І можливо його відправити до опрацювання авторам чи зробити Комітетський законопроєкт.

Я не голосувала за цей законопроєкт. Хоча його представляв начальник Генерального Штабу.  Саме військові зверталися за підтримкою до зали і просили народних депутатів, які можливо не глибоко розібрались у предметі даного законопроєкту. Саме тому я можу пояснити, чому така велика кількість голосів.

Я не вважаю, що наразі нам необхідно посилювати відповідальність за дисциплінарні порушення військових, які понад 9 місяців знаходяться на передовій і здійснюють захист та оборону нашої країни. Багато існує неоднозначних ситуацій і лише пред’являти, скажімо такі суворі покарання нижчому складу, рядовим при цьому не бачити керівний склад – це є неправильно. Я особисто знаю про десятки таких ситуацій. Я чула від військових з мого округу багато скарг. Але оскільки вони люди військові ніколи це питання не піднімалося на поверхню, не обговорювалося, тому що дисципліна – є дисципліна.

І ось тепер ми отримали такий законопроєкт, де у Пояснювальній записці мотивується те, що існують порушення дисципліни, пов’язаних зі вживанням алкоголю та наркотичних засобів. Військова Служба Правопорядку може мати широкі повноваження, перевіряючи чи оглядати речі. Мені особисто не імпонує те, що ми надаємо такі широкі повноваження і контроль над їхніми діями.

З огляду на суворі реалії війни, з огляду на те, в якій ситуації перебуває українська армія, як вона героїчно боронить наші кордони, я вважаю, що цей законопроєкт – не на часі.

Дуже добре, що у нас демократичне суспільство і воно оперативно реагує і в цьому випадку сподіваюся, що буде саме така демократична цивілізована реакція. А Комітет профільний має переглянути ці питання та дослухатися до думки людей.

Чи мають військовослужбовці нині право на відпустку?

Так, відпустка налічує 10 днів. Крім цього враховується дорога і виписаний механізм і це вже стало документом. У зв’язку з сімейними обставинами військовий має право отримати відпустку. Є ще багато таких документів, які мені здавалося, що вони повинні були б зайти в зал і і все ж таки ми повинні піти назустріч нашим військослужбовцям. Утім, на жаль поки немає політичної волі.