Новини

Напад із Білорусі: військових РФ недостатньо, щоб сформувати ударну групу — експерт

У Білорусі “частково мобілізовані” росіяни перебувають не для того, щоб формувати ударну групу, а щоб отримати базові навички ведення бойових дій. Фактично йдеться про тренування. Про це Суспільному в ефірі єдиного телемарафону розповів військовий та політичний оглядач групи Інформаційний спротив Олександр Коваленко.

“В Росії не вистачає полігонів. Під час часткової мобілізації переоцінили свої можливості. Вони не зможуть частково мобілізованих не тільки повноцінно забезпечувати одягом, спорядженням, зброєю, технікою, але їм не вистачає й військових частин, казарм, а також і полігонів, на яких проводити базове навчання”, — сказав Коваленко.

За його словами, поки що перебування військових РФ в Білорусі не можна називати загрозою.

“Тому що це не є ознаки підготовки саме ударного угруповання. Це повинно бути десь 40 тисяч особового складу. Приблизно така кількість була в Білорусі російських військ станом на 23 лютого”, — сказав оглядач.

Коментуючи розміщення 9 тисяч особового складу підрозділів Другої мотострілецької дивізії Першої танкової армії Західного військового округу у наметових містечках у Білорусі, Коваленко пояснив, що йдеться приблизно про 13 батальйонно-тактичних груп (БТГр).

“Ці фото (кадри з наметами та військової технікою, які опублікувало Радіо Свобода Білорусі — ред.) були зроблені біля полігонів Обуз-Лісновський — біля 10 БТГр сконцентровано, Липецький – 1 БТГр, Осиповичський – 1 БТГр, Лосвідо – 1 БТГр”, — сказав Коваленко.

Він додав, що ці БТГр, які переїхали з Росії до Білорусі особовим складом 9 тисяч, не можна назвати повноцінними БТГр.

“Ці 13 БТГр повинні мати на озброєнні штатно, наприклад, 143 танки. Але на сьогодні вони приїхали в Білорусь з 50 танками. Їм не вистачає БТР, БМП. Штатно — 429 одиниць, на сьогодні мають до 50 одиниць”, — пояснив військовий оглядач.

Говорячи про кількість білоруської армії, Коваленко сказав, що потрібно розуміти, що ці більш ніж 43 тисячі особового складу, це не тільки штурмові підрозділи, війська, які братимуть участь у наступальних діях. Це обслуговуючий персонал техніки, це інженерні війська, тобто різні роди військ.

“Якщо ми кажемо про сухопутні війська, то більш-менш боєздатна кількість — це приблизно 20 БТГ. Це приблизно 14 тисяч особового складу. Невелика кількість, якщо ми кажемо про якусь досить серйозну загрозу вторгнення на територію України, а також окупацію якоїсь частини України, регіону, області, обласного центру”, — сказав експерт.

Він додав, що та техніка, яка є на озброєнні білоруської армії, з одного боку, є в наявності в армії Білорусі, а з іншого, вона не вся перебуває у повністю боєздатному стані. Деяка кількість потребує технічного обслуговування, ремонту.

“Повертаючись до кількості боєздатних БТГ, приблизно до 20, вони не всі мають повну комплектацію. Тому це не зовсім повноцінна армія, яка може виконувати якісь масштабні наступальні окупаційні дії”, — сказав Коваленко.