Як стало відомо, несподіваний поворот отримала історія з поверненням премій керівництву Рівного. На сесії міський голова кілька разів просив депутатів проголосувати за це питання, чим підкреслив його важливість. Однак через кілька днів несподівано заявив, що ветуватиме це рішення міської ради, передає Рівне Вечірнє.
Олександр Третяк, міський голова:
— Коли на сесії порушили питання про премії, то це була не моя ініціатива. Особисто я готовий працювати та служити людям без усіляких премій. Після ухвалення рішення про премії ним почали маніпулювати. Для того, щоб зняти соціальну напругу, я буду ветувати це рішення міської ради. Особисто мені премія не потрібна. Але мені шкода людей, які працюють у міській раді. Вважаю, що люди повинні мати гідну зарплату.
Марія Корнійчук, керуюча справами міськвиконкому:
— 15 квітня депутати ухвалили рішення скасувати премії керівникам Рівного. Однак це рішення не є цілком законним. Відповідно до закону, всім посадовцям органів місцевого самоврядування гарантована 10% премія. Разом із тим, питання призначення премій працівникам міської ради — це прерогатива винятково міського голови. Міські депутати визначають розмір премії міського голови, але не службовцям органів місцевого самоврядування. Наш юридичний відділ міської ради вказав на ці порушення та запропонував депутатам змінити своє рішення. Однак перед сесією цей проєкт рішення розглядала бюджетна комісія. Уже на сесії з голосу було внесено правки бюджетної комісії. Тоді й ми дізналися про розмір премії для міського голови.
Анатолій Чугуєвець, член бюджетної комісії:
— Якщо мені не зраджує пам’ять, то цей проєкт рішення про премії апарат міської ради уже подав давно. Однак члени бюджетної комісії всіляко відкладали його розгляд. Адже кожен депутат розумів, що це питання є дуже специфічним. Але скажу, що проєкт рішення про премії вносився точно з ініціативи міського голови. Депутати тут ні до чого.
Святослав Клічук, депутат міської ради:
— З цими преміями склалася дивна ситуація. Був зареєстрований проєкт рішення. Він трохи змінився після засідання бюджетної комісії. Але уже на самій сесії міський голова відстоював це змінене рішення та агітував за нього проголосувати. Якби міський голова хотів, щоб начальники управлінь та його заступники отримували премії, а він не отримував, то б публічно сказав про це на сесії. Однак не пропонував внести будь-які зміни до проєкту рішення, а й сам проголосував за це рішення з преміями. Але уже після ухвалення цього рішення почав накладати на нього вето та заявляти, що відмовляється від премії. І це виглядає досить дивно. Є припущення, що юристи міського голови після сесії повідомили йому, що він не мав права голосувати за це рішення. Бо мав конфлікт інтересів. Іншими словами, Олександр Третяк не міг голосувати за грошове питання, яке його стосується. Тому тепер хоче скасувати це рішення, бо побоюється відповідальності.
Особисто я на сесії не підтримував це питання. Адже депутати відкинули пропозицію фракції «Голос». Ми пропонували ухвалити рішення про премії з пропозицією дати міському голові три місяці часу розробити критерії призначення цих премій. Тобто призначати їх відповідно до якості роботи. Якщо керівник управління гарно попрацював за місяць, то призначити йому велику премію. Якщо чиновник працював погано, то премію не призначати.
Додамо, що після ухвалення вето міського голови за 15 днів рівненські депутати мають зібратися на нову сесію. Наступне засідання заплановане на четвер, 3 листопада. На ньому депутати мають або подолати вето міського голови 28 голосами, або його підтримати.
Богдан СЛОНЕЦЬ.