Відкриття на Волині другого фронту малоймовірне, бо й самі білоруси у цьому не зацікавлені, хоч президент Росії підштовхує Лукашенка до наступу на північ. Натомість, зустріти їх буде чим, адже укріплення українських кордонів відбувається щоденно.
Про це в ефірі онлайн-марафону «Зігрій захисників» розповів історик-краєзнавець та військовослужбовець Сергій Годлевський, – пише ВСН.
Він зазначив, що відповідь на питання щодо ймовірності відкриття другого фронту має дві складові: перша – логічна, а друга – реальна.
«Якщо брати логічно, то я думаю, що Лукашенко з півночі все-таки не рушить на Волинь, тому що, по-перше, білоруси не зацікавлені вести бойові дії: вони – не росіяни і ніколи не мали якихось ні територіальних, ні інших претензій до українців. По-друге, якщо казати про Брестську, Пінську області Білорусі – це етнічні українські землі, які населені українцями. Дуже багато родин з півночі Волині й півдні Білорусі поєднані родинними зв’язками. По-третє, Лукашенко боїться», – підкреслює Годлевський.
Він нагадує, що Лукашенко – самопроголошений диктатор, якого не визнає увесь світ і який оточений з трьох сторін країнами, які живуть західною або прозахідною цивілізацією: Литва, Латвія – на півночі, Польща – на заході і Україна – на півдні, тому один єдиний люфт для нього – Росія, і він розказує: «Володя, ну ніяк я не можу дати гарантію за свої війська».
«Як можуть вчинити білоруські війська? Наприклад, ввійти на територію України з розгорнутими знаменами і сказати: «Ми не будемо воювати», можуть здатися можуть повернути свою зброю і піти супроти диктатора. Він відтягує», – каже Сергій Годлевський.
Натомість, військовий зазначає, що є й інший бік цього питання: «Ми бачимо певні обійми між Лукашенком і Путіном, але я думаю, що розмова за шторами – зовсім інша і Путін розуміє, що відбувається. Він штовхає, щоб той пішов на північ».
До того ж він додає, що у будь-якому випадку Україні є чим зустріти небажаних гостей.
«Зробимо це «надійно і сердечно». Кожен наш день і кожна хвилина – укріплення наших кордонів на півночі. Їхній «золотий час» 24 лютого й, скажімо, 15 березня, давно вже пройшов, зараз все зовсім по-іншому», – констатує Голдлевський.
