Студентські роки стали для мене першим етапом дорослого життя. Пригадуючи їх, на моєму обличчі – посмішка, трохи сумна, проте дуже світла. За роки навчання я опанувала не лише нові психологічні техніки, багато інформації, систематизувала нові знання, а й знайшла найкращих вірних друзів на все життя, уже свідоме й доросле.
Під час навчання на факультеті психології я здобула глибокі теоретичні знання, знайшла відповіді на велику кількість запитань щодо обраного фаху, які мене цікавили. Викладачі кафедри практичної психології та психодіагностики завжди давали можливість «показати» себе та дослухалися до думки кожного як на лекціях, так і практичних заняттях. Значним плюсом нашого навчання було те, що матеріал, який подавали викладачі, був легким, інноваційним і доступним. Також кожного року ми закріплювали свої знання на практиці. Починаючи з першого курсу, у нас завжди була цікава практика, зокрема в реабілітаційному центрі, психіатричній лікарні, школах і коледжі. Ми мали змогу працювати асистентами з реабілітації учасників АТО та членів їхніх сімей. Завдяки проходженню практики я ознайомилася зі специфікою роботи практичного психолога та набула важливого досвіду. Також мала чудову нагоду спробувати себе в проведенні психологічних тренінгів завдяки школі тренерської майстерності, яка функціонує в нашому Університеті. Це був вагомий досвід для мене не лише як для майбутнього психолога, а і як для особистості, адже під час цієї діяльності я значно посилила впевненість у собі й своїх силах.
Сьогодні я працюю практичним психологом комунального підприємства «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради. У моїй роботі важливо правильно підібрати методи, враховуючи індивідуально-психологічні особливості кожного пацієнта. Адже серед них є соціально-дезадаптовані хворі (безпритульні, ті, які нещодавно звільнились із місць позбавлення волі, безробітні, особи, які вживають алкоголь, наркотики тощо), які ще до встановлення діагнозу мають низку психосоціальних особливостей, що не дають їм змоги адаптуватися в житті та мати можливість боротися із хворобою.
Я пишаюся, що мої студентські роки минули у ВНУ імені Лесі Українки. Атмосфера на нашому факультеті психології, кафедрі практичної психології та психодіагностики – просто чудова, а навчання було наповнене захопливими та цікавими заходами й звісно ж великою кількістю позитивних емоцій. Хочу подякувати кожному з викладачів, хто ділився власними знаннями, здобутками й досвідом. Саме вони допомагали проявляти себе, бути креативними та мати відкрите світобачення, щиро ділитися своїми думками й вільно висловлювати їх.
Дарина МАЙСТРУК,
випускниця 2021 року магістерської освітньої програми «Практична психологія (психологічне консультування та психотерапія)»
кафедри практичної психології та психодіагностики ВНУ імені Лесі Українки,
практичний психолог комунального підприємства
«Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради