Луцькі волонтери Ольга Косован та Григорій Зеленюк, які є учасниками так званої «кримінальної справи» за продаж гуманітарної допомоги досі мусять змагатися з правоохоронцями аби довести свою невинуватість.
Ольга і Григорій вирішили допомагати нашим захисникам із першого дня повномасштабного вторгнення. Кажуть, що навіть не думали покидати межі країни. Сотні бронежилеті, розгрузок та іншої військової амуніції, які врятували не одне життя на передовій буквально в перші дні війни вже пішли на передову. А як подяка від правоохоронних органів за кілька місячну роботу без відпочинку та сну – обшуки, вилучення, кримінальна справа і домашній арешт для Ольги. І ось уже кілька місяців Ольга та Григорій намагаються протистояти правоохоронній системі, адже переконані, що правда на їхньому боці.
Виявляється, що таких волонтерів, яких правоохоронці «взяли в свої лещата» по всій країні десятки, тих людей, які поклали все на вівтар перемоги, незалежності і територіальної цілісності Україні.
З цією метою у Луцьку волонтери провели форум «Ви волонтер – вам підозра!». Передумовою для його організації стали відкриті резонансні справи проти волонтерів. Адже, за словами присутніх волонтерів, численні прецеденти з державними органами змушують їх ще більше згуртуватися та виробити спільну стратегію, як діяти далі та убезпечити себе у правовому полі.
Вчора Ольга Косован та Григорій Зеленюк взяли учать у зустрічі представників волонтерських організацій.
Волонтери мають бути впевнені: влада відкрита, чує проблеми і прагне їх практично вирішити. На цьому Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук наголосив під час чергової зустрічі з представниками волонтерських організацій, профільних державних установ та Парламенту.
«Разом з представниками Національного банку, Міністерства цифрової трансформації, Міністерства внутрішніх справ, членами профільних комітетів Верховної Ради України обговорили проблемні питання, з якими стикаються благодійні фонди», — повідомив Голова українського Парламенту на сторінці у соцмережі.
Зокрема, за його словами, мова йшла про питання надмірної бюрократизації валютних операцій, підтвердження походження коштів, які донатять люди, звільнення від обов’язкового звітування, оподаткування доходів.
Руслан Стефанчук зауважив, що частину цих проблем можна вирішити шляхом внесення змін до законодавства, і Парламент над цим працює. Ще частина питань «потребують роз’яснень, зокрема зі сторони податкової та НБУ, і Парламент сприятиме відповідній комунікації».
«Головне, аби волонтери були впевнені: влада відкрита, чує проблеми і прагне їх практично вирішити. Адже ми разом працюємо на загальний результат — нашу Перемогу!», — наголосив Голова Верховної Ради України.
Присутній на зустрічі перший заступник міністра внутрішніх справ пообіцяв взяти від особистий контроль справи порушені проти волонтерів, аби перемогли закон та справедливість.