Мешканці багатоквартирного будинку в Луцьку нарікають на голову ОСББ та ініціювали збори, аби звільнити його. Їхній будинок на проспекті Соборності, 37а є найдовшим у місті. За рік на утримання дев’ятиповерхівки лучани сплачують близько мільйона гривень, однак на що саме йдуть ці гроші, не знають.
Голову ОСББ Максима Дімова тут бачать украй рідко, адже загалом він керує 16 об’єднаннями, йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».
У дворі на проспекті Соборності мали відбутися збори мешканців ОСББ із будинку № 37а, але голова об’єднання не захотів ні призначити секретаря, ні озвучити порядок денний. Мешканці вимагають звільнити його з посади. Зазначають, що за півтора року жодного разу не бачили людину, яка веде бухгалтерію.
Будинок у занедбаному стані. Деякі квартири покрилися грибком через те, що протікає стояк.
«Уже пів року в мене по стіні біжить вода. Стіна повністю чорна. Все поцвіло: і стеля, і плитка. Ніхто нічого не робить. Голова мені каже: «Ідіть домовлятися до сусідів. Це я повинна ходити домовлятися? – скаржиться мешканка будинку. – Пів року прошу, щоб усе зробили, аби не текло. Це аварійна ситуація. Приходив сантехнік. Подивився і сказав, що тече зверху. Пишуть із четвертого під’їзду, що в них такий же страшний грибок. У мене був тут зроблений ремонт, але довелося все обдерти».
Коли розпочалася повномасштабна війна, люди кинулися до підвалу, щоб облаштувати укриття, але там стояла вода. До того ж, потрібно було все розчистити. Частину підвалу мешканці прибрали самотужки. Частину мали привести до ладу працівники, яких нібито найняв голова ОСББ. Однак і досі там усе завалено сміттям. На це «прибирання», запевняють мешканці будинку, Максим Дімов витратив дев’ять.
Пенсіонерки обурюються: кілька років біля під’їздів немає лавки та пандуса.
«Два роки просимо облаштувати пандус. Дитину на візку мушу виносити на руках. Дружина самостійно зробити цього не може», – говорить мешканець будинку.
Його сусідка старшого віку додає: «Як прийду з магазину, то не можу вилізти по цих сходинках. В онучки малесенька дитинка. Візок – 16 кілограмів, дитина – 10 кілограмів. Спробуй винеси наверх. А зимою, коли слизько, це взагалі неможливо… На першому поверсі в під’їзді розбите вікно. Лавка біля під’їзду стоїть поламана вже два роки».
Натомість на дашок до під’їзду було витрачено 30 тисяч гривень.
Голова ОСББ Максим Дімов запевняє, що звертався до міськради, там нібито відповіли, що пандус можуть зробити за кошти з бюджету громади за умови, якщо в під’їзді мешкає особа з інвалідністю на візку.
Як виявилося, в цьому ОСББ оформлені і електрики, і прибиральники. Тільки ніхто із мешканців будинку їх не бачив.
«Бухгалтер гроші отримує, голова отримує, двірники отримують, електрик отримує… А ми не знаємо розміру жодної зарплати», – кажуть мешканці багатоповерхівки.
Максим Дімов – керівник 16 ОСББ. Якщо в кожному він має хоча б мінімальну зарплатню, то в цілому за місяць отримує 104 тисячі гривень, припускають журналісти. Також чоловік – засновник будівельної фірми «Волиньбудінвест», тому послуги може проводити через своє підприємство.
Люди на зборах зазначають: у паперах, які показував голова, – безлад. Немає жодного акта виконаних робіт. На що освоюються кошти – невідомо.
«Ми налаштовані міняти голову ОСББ. Хочемо тут бачити людину, яка буде працювати. Бо наразі незрозуміло, які тут справи робляться», – наголошує мешканець багатоповерхівки.
На зборах голову не звільнили, адже Максим Дімов не включив до порядку денного питання про своє звільнення. Та й порядку денного не було. Протокол зібрання ніхто не вів і жодних рішень не приймали.
Зауважимо, у випадку розтрати коштів або зловживань за справу мають братися правоохоронні органи.