У Волинській області підготувалися до можливого вторгнення з території Білорусі. Зокрема, на варті громади перебуває батальйон «Луцьк», у який записалося чимало добровольців.
У цьому в прямому ефірі проєкту «Говорить Великий Львів» на телеканалі NTA запевнила заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк.
«Ситуація навколо ймовірної дати вторгнення з Білорусі постійно витає в повітрі. Зараз насправді ми помічаємо тенденцію, що люди занепокоєні з цього приводу, відповідно, багато хто покидає межі країни, однак це не має масового характеру, як на початку війни, коли область і його центр стали транзитними, через наш регіон проїжджало чимало внутрішньо переміщених осіб», – зазначила вона.
Ірина Чебелюк додала, що на кордоні вистачає військових сил, які готові стати на захист України.
«Сподіваємося, що будь-які прояви, які можуть бути з боку Білорусі, ми втримаємо, або їх узагалі не буде», – зауважила представниця міської влади Луцька.
Прикордонні міста на кшталт Шацька, які розташовані приблизно за 20 кілометрів від кордону з Білоруссю, теж усвідомлюють всю складність ситуації. Проте паніки немає.
«Наша область славиться великою кількістю озер, де люблять відпочивати українці. Однак зараз можемо констатувати: відпочинковий сезон завмер. Масового виїзду за кордон не спостерігається, їдуть хіба ті, хто переживає за діток. Але без жодних різких рухів і хаосу. До того ж, у селах розпочинають жнива, люди намагаються жити у звичному ритмі», – підсумувала Ірина Чебелюк.
Нагадаємо, що загроза ракетних обстрілів по території України з Білорусі зберігатиметься ще щонайменше три місяці: у сусідній країні в південній частині до 7-го жовтня продовжили обмеження для польотів цивільної авіації.
На білоруському сайті проєкту «Військово-політичний огляд» з’явилася інформація, що збройні сили Білорусі планують закупівлю важких вогнеметних систем ТОС-1А «Сонцепьок».