У Луцьку через порушення правил паркування комунальники не мають належного доступу до 20 смітників, аби вчасно їх прибирати. Як розповіла Суспільному інспекторка муніципальної варти Оксана Матрунчик, мікрорайони, на проблеми з паркуванням у яких щодня скаржаться комунальники, нині посилено інспектують.
Найбільше порушень інспектори фіксують у густонаселених мікрорайонах Луцька та в центральній частині міста.
“Це проспект Соборності, 4, 6, 10, 14, вулиця Кравчука, 34, 36, 38, вулиця Чорновола, центральні вулиці”, – говорить інспекторка департаменту муніципальної варти.
На вулиці Чорновола, 2 інспектор муніципальної варти Луцька Сергій Секунда розповів: у комунального підприємства “Луцькспецкомунтранс” є два способи забирати сміття: з баків та спецтехнікою за допомогою ковша.
“Зараз бачимо, що дані авто розташовані біля сміття по периметру й авто не може під’їхати”, – додав інспектор.
За цією адресою, розповів працівник “Луцькспецкомунтрансу” Василь Маринкевич, регулярно виникають труднощі з доступом до сміттєвих баків. Зі слів чоловіка, інколи комунальникам доводиться за однією і тією ж адресою приїжджати тричі на день, аби забрати відходи та оминути всі автомобілі.
“Ми о шостій ранку приїжджаємо – тут стоять авто, в обід стоять, їдемо в гараж – заїдемо, теж стоять. І третій тиждень не можемо забрати. Палимо дурнувату соляру, а вони як стояли, так і стоять”, – додав комунальник.
Ще одне порушення інспектори зафіксували на проспекті Соборності, 4, де автомобіль був припаркований ближче, ніж п’ять метрів від смітника. Авто з результатами замірів фотографують, вносять дані у базу та залишають повідомлення про штраф на лобовому склі.
“Після того, як зафіксували стоянку авто біля контейнерів, проводимо заміри. Крайню точку від контейнера і до автомобіля, міряємо: в нас тут 1,7 метра, авто розташоване з порушенням”, – додав інспектор Сергій Секунда.
Окрім додаткових витрат на пальне, проблемний заїзд комунальників до сміттєвих баків порушує графіки прибирання, – зазначив директор “Луцькспецкомунтрансу” Володимир Марценюк.
“Є мешканці, які порядні, платять вчасно і хочуть, щоб біля будинків було чисто, а через несанкціоновані стоянки вони страждають. Страждає економіка, логістика і мешканці”, каже керівник підприємства.
Водіїв за порушення правил дорожнього руху штрафують, зокрема за неправильну стоянку доведеться сплатити 340 гривень або половину вартості впродовж 10-денного пільгового періоду, – говорить старша інспекторка департаменту муніципальної варти Оксана Матрунчик.
За останні два місяці в Луцьку муніципали зафіксували понад чотири тисячі порушень. Упродовж дня 23 квітня інспектори оформили понад сотню повідомлень про штраф за неправильне паркування.