Завідувачка кафедри політології та публічного управління в Волинський національний університет імені Лесі Українки Оксана Ярош опублікувала список того, що варто та що не варто купувати для військових.
«Волонтери інформують тих, хто хоче допомагати військовим, як краще це зробити (з урахуванням досвіду та побажань бійців):
- Закрутка – це плюс, але скляна тара – це мінус.
- Тушонка, рибні консерви, паштети – добре, але бажано з кільцем, щоб швидше відкрити, адже спеціального ножа та ключа може й не бути під руками. Не купуйте дорогі шпроти, краще іншу рибу дешевшу, а по кількості більше.
- Зубні пасти, шампуні, гелі, піна для гоління намагайтеся купувати не великим об’ємом, тому що це індивідуальні засоби. Ліпше по об’єму менші, а по кількості поміщається їх більше. Краще одразу візьмуть двоє-троє людей собі мильно-брийний засіб, ніж до одного флакону-тюбика буде черга.
- Не купуйте горох, пшеницю, перловку. Вони дуже довго варяться, на це немає зовсім часу. Гречка, рис, вівсянка варяться удвічі менше. Не витрачайте на це дарма кошти.
- Користується попитом “мівіна” та каші, які швидко варяться.
- Не купуйте каву в зернах та мелену. Кавоварок там немає і ніколи їх заправляти. Кава має бути розчинна, чай у пакетиках, можна капучіно 3 в 1.
- Потрібні сигарети та запальнички з кнопкою (хлопці кажуть, що такі надійніші).
- Просять шоколад у батончиках. Їх зручно класти у кишеню.
- Просять енергетики.
- Просять цукерки, які можна смоктати.
- Не купуйте печиво, розфасоване у пластикові коробки. Місця займають багато, а по об’єму мало. Краще у пачках.
- Якщо купуєте медикаменти, то одразу кажіть аптекарям, що це ліки для військових, щоб вони вам їх одразу скомпонували у один запакований пакет: вата, бинт, шприци 1,2,5,10, жарознижувальні, знеболювальні, кровоспинні, від тиску.
Щиро вдячні усім, хто цікавиться та допомагає військовим і не тільки. Все буде Україна!», – йдеться у повідомленні.