Кафедра полоністики і перекладу розпочала реалізацію міжнародного проєкту, розрахованого на 2022 календарний рік: «Geopolonistyka – wirtualny most pomiędzy kulturami» / «Геополоністика: віртуальний міст між культурами». Проєкт фінансує NAWA (Національне агентство академічного обміну, Варшава, Республіка Польща) згідно з договором № BJP/PJP/2021/1/00020/U) у межах програми «Промоція польської мови».
Окрім ВНУ імені Лесі Українки, партнерами проєкту стали: Інститут літературознавчих досліджень Польської академії наук (Варшава), Полоністичний центр Вільнюського університету (Вільнюс), Інститут європейських, американських і міжкультурних студій «Sapienza» (Рим). Зокрема, за реалізацію проєкту з польської сторони відповідають професори Томаш Хахульський і Магдалена Попель, у римському академічному середовищі – професор Моніка Возняк, у Вільнюсі – професор Мирослав Давлевич. Координує дії чотирьох полоністичних осередків на міжнародному рівні редактор «Полоністичного бюлетеня» Маріоля Вільчак.
10 січня відбулося перше організаційне засідання робочої групи проєкту, на якому обговорено річний план робіт, умови договорів і визначено дати зустрічей. Ключовим елементом «Геополоністики» стане проведення у варшавському відділенні ПАН спільних курсів зі створення відеофільмів і підкастів полоністичного змісту для студентів із Риму, Вільнюса та Луцька. Зі створеними молодіжними відеопроєктами та перекладами можна буде ознайомитися в «Полоністичному бюлетені», на інтернет-сторінках університетів і в інших ЗМІ.
Світлана СУХАРЄВА,
професор, завідувач кафедри полоністики і перекладу