Волинська область вже більше двох тижнів перебуває у червоній епідемічній зоні. Якщо працівники невакциновані, торгово-розважальним центрам, закладам громадського харчування, непродовольчим ринкам працювати заборонено. Відповідно і втрапити в ці місця можна лише за умови наявного ковід-сертифікату.
Чи досі червона зона така жорстка, як перші її дні? Марія Вавринюк спробувала відвідати заклади без ковід-сертифікату. Чим завершився експеримент – дивіться у сюжеті 12 каналу.
Перша зупинка – “Варшавський” ринок у Луцьку. На продовольчий “Пасаж”, що поруч, пускають усіх. Головне – бути у масці. А от придбати одяг, взуття чи будь-що з непродовольчого ринку можуть тільки вакциновані. Заходимо на ринок. Охорона є, але про ковід-сертифікати не питали. Між рядів людей чимало, усі в масках.
Продавці говорять неохоче, але по-секрету кажуть: міряти, як і купувати речі, дозволяють усім. Бо ж з тим карантином, скаржаться продавці, торг дуже впав.
Наступна зупинка – заклади громадського харчування. Заходимо у перше кафе: тут нас одразу запитали про ковід-сертифікати. Вдаємося до жалості: змерзли, голодні, та й Дія сертифікат ще не підтягнула.
У першому закладі відмовили. Робимо другу спробу. Кафе майже порожнє. Заходимо без проблем. Про ковід і документи ніхто й словом не обмовився. Нам запропонували присісти за столик і запропонували меню. Тож, як виявляється, поїсти у закладах можуть і люди без ковід-сертифікатів. Пригадуємо, у перші дні червоної зони на Волині потрапити в ТРЦ без документу було неможливо: охоронці на входах і ретельна перевірка. Через два тижні – ні одного, ні другого. Хоч на дверях і висять таблички про те, що обслуговують лише з сертифікатом чи ПЛР-тестом. У нас без зайвих слів прийняли замовлення.
Під час червоної зони магазини і заклади громадського харчування вдаються до різних методів, як не порушити правила карантину і не втратити покупця. Одна з версій: у магазин зайти можна, але якщо раптом прийде поліція з перевіркою – штраф платитимете ви.
За даними поліції, за період червоної зони в області оформили 570 адміністративних матеріалів за порушення карантину. Здебільшого це постанови, штраф за які від 170 до 255 гривень. А от протоколів за відсутню вакцину у відвідувачів закладів чи персоналу склали 33.