Заробітчани, серед яких найбільше українців, відмовляються їхати через необхідність проходити карантин і проблеми з перетином кордону, – пише agronews.ua із посиланням на Обозреватель.
З такою ж проблемою зіткнулися у Великобританії. При цьому оклади таким працівникам вже підвищили до такої міри, що експерти говорять: саме збирання яблук не має вже ніякого економічного сенсу.
Водночас люди, які приїжджають, влаштовуються на інші, більш високооплачувані спеціальності або ж їдуть на заробітки в інші країни. Найчастіше вибирають Німеччину, Чехію, Угорщину.
Генеральний директор GremiPersonal Томаш Богдевіч зазначив, що 2021-й став шансом для багатьох сфер повернутися до результатів, які досягли до пандемії. За його словами, це особливо помітно за 4 кварталом, він характеризується найвищим рівнем промислового виробництва.
“Пандемія дала можливість польським підприємцям затримати робочих із України більш ніж на 3 місяці. Однак ослаблення обмежень призводить до їхньої подальшої міграції в більш багаті європейські країни”, – заявив Богдевіч.
Як пише The Telegraph, в 2021-му в Великобританії спостерігається серйозна нестача збирачів фруктів. Зазвичай їх число поповнюють працівники зі Східної Європи, однак через брексіт і пандемію бажаючих стало менше.
Варто відзначити, що останнім часом дедалі більше українських заробітчан стало їздити на роботу в Німеччину, а не Польщу. У сусідній державі заявили про серйозну економічну загрозу: українці після офіційної реєстрації залишають країну та їдуть до Німеччини.
Отримати дозвіл на роботу в ФРН набагато складніше, але середня заробітна плата там в рази вища. До того ж українці в Німеччині переважно працюють нелегально. Офіційно там влаштовані всього 80 тисяч осіб, а насправді це всього лише 10% від загальної кількості заробітчан.