Працівники Департаменту муніципальної варти вже шостий рік дивляться за громадським порядком у Луцьку. Один з їхніх обов’язків – стежити за дотриманням правил паркування автомобілів. Порушники повинні сплатити штраф.
Разом з мунвартівцями інспектували парковки і журналісти 12 каналу.
Щодня у Луцьку працює 11 інспекторів з паркування Департаменту муніципальної варти. Кожен пильнує окрему ділянку у місті. Вулиця Кривий Вал – одна з тих, де порушень найбільше.
Ось перше: водій не врахував обов’язкові 10 метрів, які мають бути вільними, і припаркував автівку біля виїзду з двору. Хоча, на перший погляд, ситуація не критична і аварійної ситуації, ймовірно, не спричинила б. Тому обійшлося попередженням.
Найчастіше водії ігнорують знак «Зупинка заборонена». Найбільше порушень у центрі, на виїздах із міста і на перехрестях.
«Центр міста, мало парковочних місць, але водій, який хоче припаркуватися без порушень, знайде місце. Проїхати можна трішки далі, можна заїхати на платні парковки, на яких також можна припаркуватися, оплатити і собі спокійно стояти і не отримувати штрафи», – каже старша інспекторка-диспетчерка Оксана Матрунчик.
За неправильне паркування ви можете заплатити від 340 до 680 гривень. Якщо не оплатите паркувальний майданчик – 200. Втім, нагадують, пільговим періодом можна скористатися впродовж десяти днів і оплатити половину штрафу.
Та й частину суми не хочеться платити, кажуть водії, коли альтернатив для законного паркування немає. Парковок у місті не всюди достатньо. А часто після десятого кола пошуків хочеться лишити транспорт хоч десь. У дарунок за це – штраф.
Діяльність муніципалів багатьом відверто не подобається, бо ж, кажуть, гроші на їхнє утримання – з кишень лучан, і штрафують вони також лучан.
Самі ж мунвартівці кажуть, що до своєї роботи вже звикли.
Якщо ж ви впевнені, що правопорушення не було чи інспектор не дотримався всіх законодавчих вимог при оформленні протоколу, маєте право оскаржити рішення мунвартівця. Про скасування постанови чи накладення штрафу необхідно звертатися до районного чи міськрайонного суду. Цю скаргу можна подати протягом десяти днів з дня, коли її склали.