У першому семестрі нового навчального року вартість одного гарячого обіду у школах Луцька коштуватиме 30 гривень. Це на 5 гривень більше, ніж торік.
Про це розповіла «Суспільному» головна спеціалістка міського департаменту освіти Людмила Клиш, пише ВолиньUA.
Суспільне дізнавалося, які чинники впливають на ціну обіду в школах Луцька та області і як змінилася вартість харчування за останні 5 років.
Чому здорожчав шкільний обід?
Після зростання ціни, харчування одного учня обійдеться у 600 гривень на місяць, каже бухгалтерка Луцького комбінату шкільного та студентського харчування Анастасія Смирнова. Це підприємство обслуговує 25 з 27-ми навчальних закладів обласного центру.
Зі слів бухгалтерки, у нову вартість учнівських обідів включили ціну нового посуду, оренду харчоблоків, заробітну плату кухарів, витрати на пальне, лабораторні дослідження, комунальні платежі та продукти. Ціни на продукти зросли на 30%.
«Здорожчав цукор, крупи, олія, молочні продукти. Також в нас по меню ідуть певні зміни, збільшуються норми закладок на м’ясо, на овочі. Ми плануємо давати свіжі фрукти, більше кисломолочної продукції, відповідно усе це мусить бути враховано», – розповідає Анастасія Смирнова.
Головна спеціалістка міського департаменту освіти Людмила Клиш розповідає: грошові норми видатків на харчування у школах затверджується під час виконкому. Попереднього навчального року гарячі обіди їли 58% школярів у Луцьку.
«Це 16 298 дітей. Батьки в департамент освіти щодо ціни ще жодного разу не зверталися. Їх в першу чергу цікавить порція і якість продукції», – каже чиновниця.
Як змінилася ціна обіду за п’ять років?
Зі слів спеціалістки міського департаменту освіти, протягом останніх п’яти років ціна обіду у Луцьку зросла від 17 до 30 гривень:
2017 рік – гарячий обід у Луцьку коштував 17 грн.
2018 рік – ціна обіду зросла до 20 грн.
2019 рік – шкільний обід вартував 25 грн.
2020 рік – 25 грн.
«Змінюється ціна обіду і в інших громадах області», – розповіла Суспільному заступниця начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Соломіна.
«Найнижча ціна минулого року була при одноразовому харчуванні у порядку 19 — 19.80 грн і до 30 гривень», – каже освітянка.
Тетяна Соломіна додає: кожного року в січні обласне управління освіти рахує повний обсяг меню і порівнює його з 1 січням попереднього року. Так формують конфіцієнт на здорожчання продуктів.
«Цей коефіцієнт варто застосовувати, для того, щоб не знизити відсотково рівень виконання натуральних норм», – каже заступниця начальниці обласного управління освіти.
З її слів, у громадах на нове меню шкільні їдальні переходитимуть поступово, бо наступні 4 місяці ще діятимуть попередні угоди на постачання продуктів.