У громадському транспорті Луцька під час планової перевірки оплати проїзду шукали людей, які розраховувалися замість електронного квитка готівкою. Рейд розпочали в районі 40-го кварталу.
Відстежували пасажирів, які оплачували проїзд готівкою, 20 серпня працівники управління міськради, відділення Укртрансбезпеки і контролери Луцького підприємства електротранспорту.
Як розповіла Суспільному контролер-ревізор ЛПЕ Олена Брилюк, проїзд у маршрутках і тролейбусах можна сплатити за допомогою електронного квитка, банківської картки, PayPass, додатка CityCard або одноразового квитка.
Зі слів головного спеціаліста управління Укртрансбезпеки в області Михайла Лущинського, штрафи складають і на пасажирів-порушників, і на перевізників.
“120 гривень штрафу на пасажирів, які сплатили проїзд готівкою, та 1 700 гривень на перевізника за перевезення безквиткового пасажира”, – зазначив спеціаліст.
Один із перевізників Олександр Кашуба, який обслуговує маршрути № 11, 25 і 29, розповів, що до впровадження електронного квитка підприємство втрачало третину прибутку. Зараз, каже, на маршрутах працює 10 водіїв, ще п’ятьох не можуть знайти.
“Для нас краще безготівкова система. Ми до цього звикли, але є людський фактор: люди дають гроші, а водії беруть. Водій сьогодні заробляє значно менше, як колись – нині це в районі 10 тисяч гривень”, – розповів перевізник.
Перевірку впродовж дня здійснили на десяти маршрутах, де виявили 18 безбілетників, – каже Володимир Степанов. За підсумками рейду виписали чотири штрафи пасажирам та склали шість актів на перевізників.
Упродовж 2021 року в місті провели більше 80 перевірок та склали до сотні приписів на перевізників щодо технічного стану транспорту та готівковий проїзд пасажирів, – говорить головний спеціаліст відділу транспорту Луцької міськради Володимир Степанов.
“Минулого року платили електронними носіями 50-60 % людей, нині фіксуємо 75-80% оплати електронними носіями”, – додав посадовець.
Спільні перевірки з контролерами ЛПЕ триватимуть до кінця літа включно.