Фахівці Волинської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів мають високоточне обладнання для проведення ПЛР-РЧ (полімеразно-ланцюгової реакції в реальному часі).
Про це повідомили в Держпродспоживслужбі на Волині.
Для здійснення ПЛР-тестів є окреме приміщення, яке розділили на зони. Там облаштували бокси. У першій зоні готують зразки до виділення нуклеїнових кислот (ДНК/РНК), друга є основною, позаяк там проводиться саме виділення нуклеїнових кислот (ДНК/РНК), у третій зоні триває приготування реакційних сумішей та рознесення досліджуваного матеріалу і в четвертій відбувається інтерпритація результатів. Усі дослідження проводять у шафах біологічної безпеки другого класу, що розміщенні у боксах. Інтерпритація результатів проводиться у ампліфікаторі Rotor Gene Q5.
Переваги методики ПЛР-РЧ в тому, що аналіз результатів проводиться протягом 4-5 годин з можливістю кількісного визначення вірусної ДНК. ПЛР дає можливість швидко проводити заходи в разі виявлення вірусної ДНК (позитивного результату) Африканської чуми свиней.
В основу методу покладено аналіз геному збудника, а не його білків. ПЛР характерний високою чутливістю, яка вища за чутливість методу імуноферментного аналізу (ІФА) та методу флуоресцентних антитіл (МФА).