Міський голова Вячеслав Поліщук і ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось підписали Меморандум про співпрацю між міською радою та університетом.
На заході були присутні проректор із навчально-виховної роботи та комунікації Наталія Благовірна, депутати обласної ради Оксана Філіпчук та Юрій Харченко, помічник народного депутата Вячеслава Рубльова Владислав Майборода, начальник гуманітарного відділу Рожищенської міської ради Ігор Кузава.
Анатолій Цьось запевнив, що працівники університету мають достатній рівень знань і досвід у розробці різних програм, якими вони готові поділитися. Ректор окреслив реальні шляхи подальшої плідної співпраці.
«Є питання підвищення кваліфікації будь-яких ваших кадрів, у нас є великі можливості в цьому напрямі. Також наші спеціалісти можуть разом із фахівцями міської ради співпрацювати над розробкою різних проєктів і тим самим підсилювати наукову складову. Адже в університеті працює 780 викладачів будь-яких наук. Коли вам потрібно буде здійснювати експертизу тих чи інших документів, наші науковці проводять аналіз і надають офіційний висновок.
Також хочемо повністю переорієнтувати виконання дипломних і магістерських робіт, щоб студенти могли максимально вивчати базу конкретної громади та подавали своє обґрунтоване бачення її розвитку чи можливі шляхи вирішення певних її проблем. Словом, ми відкриті до співпраці в усіх можливих напрямках: від читання лекцій учням, розробки різних проєктів до спортивних змагань і культурних заходів», – резюмував Анатолій Цьось.
Вячеслав Поліщук висловив надію, що ті моменти співпраці, які озвучив ректор, найближчим часом почнуть втілювати в реальність.
«Підписання Меморандуму – наш перший крок на шляху до продуктивної роботи, яка в недалекому майбутньому принесе позитивний результат. Пишаюся, що на Волині є такий потужний університет, де працюють професіонали. Необхідно, щоб наш виш розвивався і саме тому, ми налаштовані на плідну співпрацю», – наголосив міський голова.
Основні моменти співпраці, окреслені у Меморандумі:
– активізація наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності громади;
– залучення науковців Університету до розробки та впровадження грантів і проєктів громади: підготовки фахівців для підприємств, організацій і установ громади та забезпечення безперервного професійного розвитку фахівців громади;
– налагодження співпраці з працедавцями громади щодо реалізації дуальної освіти, проходження виробничої практики на підприємствах і в установах громади тощо.