В Україні заборону на продаж сільськогосподарських угідь треба знімати. Це сприятиме зростанню економіки, – повідомляє Бізнес.
Про це розповів економіст Олександр Охріменко.
“Якщо ринок запрацює, власники паїв отримають вибір. Землю зможуть або продати, або далі здавати в оренду. Сьогодні їхні права обмежені. Тому угіддями торгують “в темну”. За гектар просять $500. З іншого боку, на початку не варто розраховувати на високу ціну. Гектар у середньому коштуватиме $1 тисячу. Залежно від регіону вартість буде відрізнятися. Суттєво ціна зросте тільки через 10-20 років”, – говорить Охріменко.
За його словами, попит на українську землю серед іноземців не високий. Їм потрібна інфраструктура. У нас не достатньо портів, доріг, елеваторів.
“Поки не відомо, яким буде законопроект про ринок землі до другого читання. Кількість правок до документу скоротили з майже 5 до 2 тисяч. Дискусії точаться навколо питання допуску на ринок іноземців. Президент запропонував вирішити його на референдумі. З іншого боку, маємо ряд великих сільськогосподарських виробників з іноземними інвестиціями. Вони зареєстровані за законодавством України, сплачують податки і забезпечують тисячі робочих місць”, – каже експерт УКАБ із земельних питань Елліна Юрченко.
У будь-якому випадку ринок землі запрацює з жовтня 2020-го.
“Терміни не зсунуться не залежно від того, чи до кінця 2019-го чи у 2020 році приймуть закон в цілому. До жовтня встигнуть завершити всі адміністративні дії стосовно наповнення земельного кадастру, синхронізації роботи усіх державних реєстрів. Фермери до цієї дати мають можливість зібрати врожай, акумулювати кошти. З 1 жовтня зможуть укладати угоди купівлі-продажу землі”, – пояснює вона.
Читайте наші новини у мережі Facebook