У квітні 1932 року на Волині відбулося справжнє природне лихо. Внаслідок аномально сніжної зими вода в річках піднялася на високий рівень, відтак регіон затопило.
Якщо говорити про Луцьк, то саме 7-8 квітня 1932 року зафіксували абсолютний максимум рівня води в річці Стир. Він сягав тоді близько 5,15 м, – передає ІА Волинські новини.
Наслідки стихії можемо побачити на фотографіях, які були зроблені краківськими фотографами на центральних вулицях Луцька.
В добірці світлин є фото, які демонструють вигляд міста із висоти пташиного польоту. На цих кадрах Луцьк не відразу впізнається, він тут схожий на Венецію. Проте завдяки розташуванню головних храмів місто все ж проглядається.
Повінь 1932 року зачепила не лише Луцьк, значно постраждали й інші населенні пункти тогочасного Волинського воєводства.
Унаслідок повені було повністю знищено 17 головних мостів Волині та пошкоджено ще 20. На Волинському Поліссі було втрачено 50% посівних площ. Аномально снігова зима завдала шкоди господарству, а також приватним будівлям волинян.
Держава частково покрила завдані збитки із бюджету, проте не повністю. Наслідки повені коштували Волинському воєводству 90 років тому кількох мільйонів злотих – величезної суми для тих часів.
Джерело фото: www.nac.gov.pl
Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО