Новини

Українці хитрують при оформленні соцвиплат, – Мінфін

Найчастіше претенденти на соціальну допомогу приховують інформацію про отримані доходи, володіння нерухомістю або автомобілем.

Читайте також: З 1 грудня в Україні перерахують пенсії і соцвиплати

За даними Міністерства фінансів, до 7% одержувачів різних видів соціальної допомоги не мають на них права. Про це заявила в.о. директора Департаменту моніторингу баз даних Інна Москалевська під час засідання профільного парламентського комітету, передає кореспондент ASPI.

“На сьогоднішній день Мінфін обробив дані щодо соцвиплат за січень-жовтень 2019 року і за кожен місяць рекомендовані додаткові перевірки правомірності виплат, – заявила Москалевська. – Всього до 7% порушень, найчастіше це одночасне отримання допомоги в різних районах, наявність автотранспорту або нерухомості”.
За словами чиновників, претенденти на соцвиплати не завжди показують отримані доходи і прибуток від підприємницької діяльності, а перевірити дані складно через те, що в електронних реєстрах ще недостатньо інформації.

Поряд з цим соціальні інспектори, які зобов’язані перевіряти правомірність соцвиплати, особисто обходять тільки 1% сімей, які отримують від держави матеріальну допомогу.

При цьому голова парламентського комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова наполягає, що перевірка правомірності виплат повинна бути в обов’язковому порядку.

“У США три рази на рік перевіряють соціальне становище одержувачів допомоги. У Грузії є база соціального захисту, повний реєстр малозабезпечених сімей і тільки через неї можна отримати допомогу. У Чехії людина позбавляється соцдопомоги, якщо відмовляється пустити в житло соціального інспектора. Верифікація виплат повинна бути”, – стверджує Третьякова.

Як уже повідомлялося, Верховна Рада ухвалила закон “Про верифікацію і моніторингу державних виплат”, який дозволяє виявляти невідповідності в даних претендента на соцвиплати.

Передбачається три етапи перевірки – перед отриманням допомоги, під час нарахування та після виплат.

Читайте наші новини у мережі Facebook

 

 

Leave a Comment